Air Gear RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Death Note

3 posters
YazarMesaj
Beeblood
F-Klas Stormrider
Beeblood

Erkek
İş/Hobiler : Anime-Manga, Teknoloji

Death Note Empty
MesajKonu: Death Note   Death Note Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 2:27 pm

Death Note Dnchban
Anime'nin Adı: Death Note
Kategori: TV Serisi
Tür: Dedektiflik, Gerilim, Doğaüstü Güçler
Yayım Tarihi: 4/10/2006 ile 27/6/2007 arası
Firma/Stüdyo: Madhouse Studios, NTV, Shueisha, VAP, Dr. Movie
Türkiye'de: Yayımlanmadı

Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Tetsuro ARAKI
Senaryo: Toshiki INOUE
Animasyon: Takahiro KAGAMI, Masaru KITAO, Akemi KOBAYASHI
Müzik: Hideki TANIUCHI, Yoshihisa HIRANO
Dizayn: Masaru KITAO
Orjinal Eser: Takeshi OBATA, Tsugumi OOBA

Tanıtım:

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Not:2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.

Alıntıdır*

Bence Death Note
Bence Death Note mükemmel bir başyapıttır izlemeyen içinde çooo...k büyük bir kayıptır. Kesinlikle bir yerden bulup izlemlisiniz. Ağzım açık izledim bütün seriyi. Henüz filmlerinin hiçbirini izlemenizi tavsiye etmiyorum... Hollywood çekimi çıkacak yakında onu bekleyin derim illa film istiyorsanız... Gerçekten zeka savaşının güzel olabileceğini pek düşünmeyenler için diyorum BU ANİMEYİ İZLEMELİSİNİZ!!! Very Happy
http://www.turkiyebilisim.uni.cc
Hao
F-Klas Stormrider
Hao

Erkek
İş/Hobiler : Atesle oynamak

Death Note Empty
MesajKonu: Geri: Death Note   Death Note Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 2:55 pm

Evet cıkan fılmlerı ızlemedım ama dandırık firmaların yaptıgı dandirik filmlermiş.Su hollywood'un yapıcagı fılmden buyuk beklentım var.

En son Hao tarafından Çarş. Tem. 23, 2008 5:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Beeblood
F-Klas Stormrider
Beeblood

Erkek

Death Note Empty
MesajKonu: Geri: Death Note   Death Note Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 5:30 pm

Herkesin beklentisi bu yönde. Yani hiç olmazsa diğerlerinden daha güzel olur...
Artemis
F-Klas Stormrider
Artemis

Erkek

Death Note Empty
MesajKonu: Geri: Death Note   Death Note Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 8:03 pm

Death Note gerçekten inanılmaz bir animedir sanırsam 31 bölümü vardı hepsini de keyifli bir şekilde izledim. Üstüne bir kere daha mangasını okumuştum Very Happy
http://airgearrpg.hareketforum.com
Beeblood
F-Klas Stormrider
Beeblood

Erkek

Death Note Empty
MesajKonu: Geri: Death Note   Death Note Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 8:46 pm

37 bölümü var Very Happy Türkçe manga çevirisi Akumanga çeviri takımı tarafından hala yapılmaktadır Very Happy

Death Note
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Death Wheel 360